Naz’ın Work & Travel Yorumları

Merhaba arkadaşlar. WAT programına katılmadan önce tüm Work and Travel Şirketleri hakkında bilgi almanızı öneririm. Şu sirket daha pahalı kesin onun imkanlari daha iyidir gibi bir düşünceniz olmasın, öyle bir şey yok. Herşey siz gidene kadar güzel gittikten sonra gerçeklerle karşılaşıyorsunuz. Maalesef ki ben de çok kötü anlar yaşadım bazen Work and Travel şirketim tarafından destek de göremedim ama yine de herşeye rağmen güzel zamanlar da geçirerek tamamladım programımı.

Naz’ın Work and Travel Yorumları

Gitmeden önce evler hakkında ve Work and Travel konaklama seçenekleri hakkında araştırma yapmanızı öneririm ve olabildiğince erken gitmenizi. Ben evde 16 kişi ile birlikte kalıyordum. O kadar kalabalık yaşamak gerçekten çok zor ve koca bir sorun. Neyse ki okuldan tanıdığım arkadaşlarım da vardı da daha rahattım. Şehir seçimine de dikkat etmenizi tavsiye ederim.Daha önce gidenlerin Work and Travel yorumlarını dikkate alın. Virginia Beach yaz aylarında küçük bir Türkiye resmen. Yine Amerika kültürü var falan filan ama çok da fazla Türk var açıkçası. Yolda yürürken Türk futbolu takımlarının formalarını görmek çok sıradan.

Work and Travel Yorumları

Work and Travel Yorumları

İş konusunda ise housekeeping pek tavsiye etmiyorum. Çok fazla dil geliştiremiyorsunuz. Çalışma saatleriniz ise tamamen şans meselesi diyebilirim. Ben cv için Sheraton diye ısrar etmiştim o konudan dolayı pişman değilim ama günde 5 saat anca calışıyordum bazen 2-3 saat bile çalıstım. Normalde haftada 32 saat altı yasak ama biz gayette çalışıyorduk öyle. Çok para kazanma hayalini herkes kurmasın o da tamamen şans işi. Bana ailem para bile göndermişti ekstaradan ben oradayken :)

Ama yine de tüm bu olumsuzluklara rağmen Amerika’yı herkes yaşamalı herkes görmeli. Dönmeye yakın donmek istemiyorsunuz oranın tadı bir başka gerçekten. Son olarak gezmeye bol bol zaman ayırın, gezebildiginiz kadar yer gezin. Size tavsiyem turlara katılın uygun fiyata çok daha fazla gezin. Bol bol da alışveriş yapmayı unutmayın.

Naz İkiz

Naz’ın ev arkadaşı Gözde’nin yazdığı Virginia’dan WAT ve Konaklama Tavsiyeleri başlıklı yazıda okuyabilirsiniz.

One Response to Naz’ın Work & Travel Yorumları

  1. Engin diyor ki:

    merhaba Naz, merak ettiğim birşey var kaldıgın evde veya çalıştıgın yerde yüksel diye biri var mıydı . Kendisi arkadasım olur o da 16 kişi kaldıgından bahsetmsıtı evde ::)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *